Wybieramy szlifierkę do drewna

Wybieramy szlifierkę do drewna
octan butylu
przecinarki budowlane

Szlifierka to jedno z niezbędnych narzędzi, jeśli chodzi o nasz warsztat, szczególnie jeśli chcemy zajmować się obróbką drewna. Taka szlifierka przyda się więc w wielu różnych sytuacjach, gdyż elementy drewniane mogą stanowić podstawę zarówno budowy domu, jak i remontu lub ponownej aranżacji wnętrz. Dobrze jest wiedzieć, jak się taką szlifierką posługiwać – błędnym jest bowiem myślenie, że szlifowanie powierzchni przy użyciu takiego właśnie narzędzia to coś tylko i wyłącznie dla profesjonalistów. Wręcz przeciwnie – posiadając nawet podstawową wiedzę możemy bez problemu samodzielnie się tym zająć.

Trzeba jednak jeszcze posiadać odpowiednie narzędzie – do wyboru mamy bowiem kilka różnych rodzajów szlifierek, dlatego też warto wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne szlifierki i w jakich sytuacjach będziemy mogli z nich skorzystać. Jakie mamy więc rodzaje szlifierek do drewna? Te najpopularniejsze to:

  • taśmowe,
  • oscylacyjne,
  • mimośrodowe.

Skoro znamy więc już rodzaje to trzeba jeszcze wiedzieć, w jakich dokładnie sytuacjach należy skorzystać z danej szlifierki. I tak, chyba najbardziej popularna szlifierka taśmowa świetnie sprawdzi się wtedy, kiedy powierzchnia do szlifowania jest dużych rozmiarów, a do tego płaska.

Jak się bowiem okazuje, szlifierka taśmowa jest chyba najbardziej wydajna, dzięki czemu nawet duże powierzchnie możemy szlifować w sposób skuteczny w bardzo krótkim czasie.

Szlifierka oscylacyjna czy mimośrodowa – jakie narzędzie wybrać?

W przypadku wyboru między szlifierką oscylacyjną a mimośrodową warto zwrócić przede wszystkim uwagę na to, że choć obie funkcjonują w sposób bardzo podobny to jednak posiadają zasadnicze różnice. Chodzi tutaj przede wszystkim o kształt oraz powierzchnię stopy. W przypadku szlifierki oscylacyjnej stopa jest w kształcie prostokąta lub kwadratu, natomiast stopa w szlifierce mimośrodowej ma okrągły kształt.

Wpływa to na większą uniwersalność ich zastosowania w porównaniu do szlifierki liniowej, choć mniejsza powierzchnia stopy wiąże się z mniejszą wydajnością pracy.